حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 99   |  دفعات بازدید : 3016   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تعداد معاملات مسکن در دولت دهم

12 مرداد, 1392 22:29

بیش از پنج میلیون معامله مسکن اعم از خرید، فروش، اجاره، اجاره به شرط تملیک و پیش‌فروش طی سال‌های 88 تا 91 منعقد شده که سال گذشته رکورددار ثبت کل قراردادها بوده است.

به گزارش نوساز به نقل از ایسنا، از ابتدای سال 88 تا پایان سال 91 میزان پنج میلیون و 236 هزار و 180 قرارداد مسکن در کشور منعقد شد که سه میلیون از این قراردادها سهم خرید و فروش‌، بیش از یک میلیون سهم اجاره‌نامه‌ و بیش از 175 هزار قرارداد مربوط به پیش‌فروش‌ها بوده است.

در این میان سال گذشته به عنوان رکورددار ثبت کل قراردادهای مسکن در دولت دهم است و طی چهار سال اخیر از سال 91 به قبل به ترتیبب بیشترین معاملات مسکن انجام شده است که رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک افزایش معاملات مسکن در هر سال را نسبت به سال گذشته طبیعی دانسته و معتقد است: افزایش جمعیت، رشد شهرنشینی، افزایش ازدواج‌ها و توسعه ساخت و سازها در کنار ساماندهی ثبت معاملات مسکن از جمله دلایل افزایش این معاملات است.

سال گذشته به عنوان رکورددار ثبت معاملات مسکن در دولت دهم، دو میلیون قرارداد مسکن منعقد شد که نسبت به سال گذشته‌اش با افزایش 700 هزار موردی همراه بوده است.

مشروح ثبت معاملات مسکن چهار سال دولت دهم بدین صورت است که طی سال گذشته با ثبت بیش از دو میلیون قرارداد، حدود 1.5 میلیون معامله خرید و فروش و بیش از نیم میلیون اجاره‌نامه منعقد شده است.

در سال 90 نیز بیش از یک میلیون و 400 هزار قرارداد ثبت شده که حدود یک میلیون معامله در بخش خرید و فروش و حدود 400 هزار در بخش اجاره‌ منعقد شده است.

با توجه به افزایش تعداد قراردادهای هر سال نسبت به سال گذشته‌اش، اختلاف میان خرید و فروش‌ها و اجاره‌نامه‌ها در قرارداهای هرسال میزان قابل توجهی است؛ به گونه‌ای که به طور تقریبی میزان خرید و فروش‌ها نسبت به اجاره‌نامه‌ها حدود دو برابر شده است.

سال 89 نیز از میان یک میلیون قرارداد منعقد شده بیش از 700 هزار قرارداد مربوط به خرید و فروش‌ و حدود 305 هزار قرار مربوط به اجاره‌ خانه بوده است.

سال 88 که اولین سال فعالیت دولت دهم بود از کل 605 هزار قرارداد مسکن حدود 400 هزار قرارداد سهم خرید و فروش خانه بوده و حدود 200 هزار سهم اجاره‌ بوده است.

به گزارش ایسنا، آمار ذکر شده مستند بر کد رهگیری ثبت شده در معاملات مسکن است که در 400 شهر و 30 استان کشور انجام می‌شود.

همچنین اختلاف میان کل قراردادها و تعداد معاملات خرید، فروش و اجاره‌ در هر سال مربوط به معاملات اجاره به شرط تملیک، سرقفلی، هبه و دیگر موارد است.

منبع: ایسنا
گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا