حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 52   |  دفعات بازدید : 3434   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

قیمت آپارتمان های لوکس تهران در حال افزایش

15 مرداد, 1391 12:21

قيمت واحد‌هاي لوكس در تهران در حال رشد است به‌گونه‌اي كه شواهد نشان دهنده افزايش 500 هزار توماني تا دو ميليون توماني براي هر متر مربع آن در شمال شهر است.به گزارش ايسنا، 40 درصد از قیمت تمام شده آپارتمان‌های لوکس متاثر از قیمت زمین است و با تغييرات قیمت ارز و مصالح ساختمانی و همچنین زمین، هزینه ساخت آپارتمان‌های لوکس هم تغيير داشته است.
اين در حالي است كه نيمي از قيمت مسكن را زمين و درصد قابل توجهي از آن را مصالح ساختماني تعيين مي‌كند. بر اين اساس طي چند ماهه اخير با تاكيد بر اين‌كه اين واحدها متقاضيان ويژه دارد، شاهد تغيير قیمت برای هر متر مربع واحدهای لوکس در شمال تهران در سال جاری بین 500 هزار تا 2 میلیون تومان بوده‌ايم و همچنین افزایش اجاره بها برای این دسته از واحدهای مسکونی نزدیک به 30 درصد نسبت به سال قبل روی داده است.
ايرج رهبر-رييس كانون سراسري انبوه‌سازان-در اين‌باره تصريح كرد: در ساخت ساختمان‌های لوکس عمدتا از مصالح وارداتی و با کیفیت استفاده می‌شود که با گرانی ارز، قیمت اینگونه از مصالح که در داخل ساختمان به‌کار می‌رود، با افزایش مواجه شده است.
وي ادامه داد: علاوه بر مصالح داخلی، تزئینات خارجی یک ساختمان لوکس و تامین امکانات رفاهی که در این ساختمان‌ها به‌کار می‌رود، با نوسان مواجه شده است که در نهایت بر قیمت تمام شده تاثیرگذار خواهد بود.
در حال حاضر ساخت و ساز در آپارتمان‌هاي لوكس با نوسان قيمت مواجه است و نوسانات قيمت ارز و زمين طي يك‌سال گذشته بازار خانه‌هاي لوكس را نيز متاثر كرده‌ است.
البته اين نكته را نيز نبايد فراموش كرد كه اين واحدها متقاضيان خاص خود را دارد و نوسانات قيمت بازار آن را دچار ركود نمي‌كند.
به‌طور مثال واحدهای مسکونی سوپر لوکس که مساحتشان بیش از 300 متر مربع است و با امکانات کامل و خاص به بازار عرضه می‌شوند، مشتریان خاص خود را دارند و معمولا گرانی و تورم بر حجم متقاضیان این گروه از تقاضا تاثیر نمی‌گذارد.

 

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا