حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 50   |  دفعات بازدید : 3844   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  
دنیای اقتصاد

منازل اجاره ای مناسب برای خانم های مجرد

10 مرداد, 1391 12:32

فرمول تبدیل رهن به اجاره در بازار اجاره مسکن، در قراردادهای رهن و اجاره اتاق و پانسیون به دانشجویان و کارمندان نیز راه پیدا کرده است و از طرف دیگر اتاق مهمان یکی از مزیت‌هایی است که برخی از پانسیون‌ها از آن بهره مند هستند.
این دو ویژگی پانسیون ها، این روزها بر جذب مستاجران مجرد بسیار تاثیرگذار بوده است.
نزدیکی به مترو، ایستگاه اتوبوس و خط اول تاکسیرانی، برخورداری از اینترنت پرسرعت، مبله و وایرلس رایگان، جزو امکاناتی هستند که در حال حاضر با گذشت زمان اکثر پانسيون‌ها باید از آنها برخوردار باشند و فراهم بودن چنین امکانات رفاهی به عنوان ویژگی شناخته نمی‌شود.
پانسیونی مختص بانوان در مرکز تهران واقع در خیابان انقلاب از اتاق‌های 2، 4 و 6 تخته برخوردار است که مبلغ ودیعه برای اقامت اتاق‌های 4 و 6 تخته به ازای هر نفر 200 هزار تومان است و اجاره ماهانه اتاق 6 تخته نیز به ازای هر تخت 140 هزار تومان، اجاره ماهانه اتاق 4 تخته 150 هزار تومان است و اما اتاق 2 تخته به دلیل نیمه خصوصی بودن از ودیعه 210 هزار تومانی و اجاره 300 هزار تومانی به ازای هر تخت بهره مند است.
این خوابگاه ساعات ورود و خروج مستاجران خود را کنترل می‌کند، زیرا قبل و بعد از ساعات تعیین شده از ورود یا خروج متقاضیان معذور است. اما هر یک از ساکنان پانسیون می‌توانند ماهانه یک مرتبه پذیرای یک مهمان باشند؛ زیرا اتاقی برای پذیرش مهمان در نظر گرفته شده است.
از سوی دیگر در خیابان عباس آباد یک خوابگاه برای بانوان این امتیاز را مهیا کرده است که متقاضی اجاره تعیین شده را در صورت تمایل به صورت رهن با شرایط تبدیل اجاره ماهانه، هر 30 هزار تومان به ازای یک میلیون تومان پرداخت کنند و طبق گفته مسوول این خوابگاه، ساکنان از کلیه امکانات رفاهی برخوردار هستند.
150 هزار تومان ودیعه اتاق‌های 4، 6، 8 و 10 تخته است و اجاره ماهانه 128 هزار تومان برای اتاق‌های 10 تخته، 148 هزار تومان اجاره ماهانه برای اتاق‌های 8 تخته، 158 هزار تومان اجاره ماهانه اتاق‌های 6 تخته و 178 هزار تومان اجاره ماهانه اتاق‌های 4 تخته در این خوابگاه است البته متقاضی بنا به درخواست خود می‌تواند اجاره ماهانه را با تقسیم کردن بر 30 هزار تومان به رهن تبدیل کند.
علاوه براین، در خیابان مطهری پانسیونی برای کارمندان و دانشجویان خانم در نظر گرفته شده است که آنها با ارائه کارت دانشجویی و گواهی اشتغال به کار اتاق مورد نظر خود را اجاره کنند و پارکینگ جزو امکانات ویژه این خوابگاه است.
اتاق‌های 2 تخته در این خوابگاه با شرایط 200 هزار تومان ودیعه و 310 هزار تومان اجاره ماهانه، اتاق‌های 4 تخته با 200 هزار تومان ودیعه و 210 هزار تومان اجاره ماهانه و همچنین اتاق‌های 6 تخته با ودیعه 200 هزار تومان و 170 هزار تومان اجاره ماهانه، آماده واگذاری به متقاضیان است.
پانسیون مذکور برای مهمانان ساکنان خود اتاقی در نظر گرفته است البته هزینه هر شب اقامت در اتاق مهمان 10 هزار تومان است.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا