حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 41   |  دفعات بازدید : 3967   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  
شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

خودداری شعب بانک مسکن از انتقال وام

26 تير, 1391 12:00
در حالیکه رئیس اداره اعتبارات و سرمایه‌گذاری بانک مسکن انتقال امتیاز وام مسکن از تهران به سایر شهرها و به خصوص کرج را بلامانع می‌داند، شعب مختلف بانک مسکن این کار را با استناد به بخشنامه ممنوعیت انتقال امتیاز وام، شدنی نمی‌دانند. بانک مسکن در سال 87 برای جلوگیری از انتقال امتیاز وام خرید مسکن از تهران به سایر شهرهای حومه تهران بخشنامه‌ای را به شعب ابلاغ کرد تا به گفته مسئولان رده بالا و اعضای هیئت مدیره بانک مسکن به نوعی از خرید و فروش غیرقانونی وام مسکن نیز جلوگیری شود.

بنابراین گزارش، اگرچه در این بخشنامه تأکید شده است که نقل و انتقال وام از شهری به شهر دیگر در موارد خاص و ضروری امکان‌پذیر است و در صورتی که فرد محل سکونت خود را به هر دلیلی به منطقه‌ای دیگر تغییر داده می‌تواند نسبت به انتقال امتیاز وام خود اقدام کند، اما ظاهرا شعب همچنان از انتقال وام مسکن از تهران به سایر شهرهای غرب تهران و کرج خودداری می کنند. این گزارش برخی از مسئولان اعتبارات شعب بانک مسکن تاکید کردند نقل و انتقال امتیاز وام مسکن از تهران به شهرهای کرج، شهریار، شهر قدس و اندیشه ممنوع است.

*انتقال وام به کرج،شهریار،اندیشه و شهر قدس ممنوع

یکی از مسئولان اداره اعتبارات شعبه بانک مسکن در خیابان انقلاب گفت: نقل و انتقال امتیاز وام مسکن از تهران به کرج و حومه آن مثل شهریار، شهر قدس و اندیشه ممنوع است.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود فرد متقاضی می‌تواند با مراجعه به شعبه دارنده حساب و ارائه مدارک دال بر خرید واحد مسکونی انتقال وام را به شهر کرج انجام دهد، گفت: در بخشنامه‌ای که بانک مسکن به شعب ابلاغ کرده است تأکید شده که انتقال وام مسکن از تهران به کرج و حومه آن مثل شهریار، شهر قدس و اندیشه ممنوع است. وی اضافه کرد: چنانچه فرد متقاضی قصد انتقال وام به شهرهای مورد اشاره را دارد می‌تواند با دریافت بهره بانکی از حساب خود و خرید اوراق حق تقدم این انتقال وام را به راحتی انجام دهد. یکی دیگر از مسئولان در شعبه بانک مسکن جنوب تهران گفت: به طور کلی انتقال وام از تهران به سمت جنوب غرب تهران ممنوع است.

*مشاوران املاک از ممنوعیت انتقال وام به شهرهای اطراف مطلع هستند

وی در پاسخ به این سؤال که به هر حال برخی از متقاضیان اقدام به خرید مسکن کرده‌اند و حال با عدم انتقال وام به مشکل برمی‌خورند، گفت: بخشنامه ممنوعیت انتقال امتیاز وام مسکن از سال 87 ابلاغ شده است و مطمئنا تمام مشاوران املاک نیز از این بخشنامه مطلع هستند، پس مطمئنا باید مشاوران املاک افرادی را که قصد خرید مسکن در شهرهای یاد شده را دارند از جزئیات بخشنامه مطلع کنند.

 

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا