حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 38   |  دفعات بازدید : 3663   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  
دنیای اقتصاد

میانگین نرخ واحدهای مسکونی در چهار گوشه تهران چقدر است

24 خرداد, 1391 08:52

مطابق بررسی انجام شده، همچنان بالاترین میانگین قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی به محله‌های شمال تهران تعلق دارد و از سوی دیگر کمترین رقم بدست آمده حاصل از میانگین نرخ‌های پیشنهادی فروش در بازار مسکن به مناطق مختلف در جنوب تهران منتهی می‌شود‌. همچنین قیمت متعادل در بین 5 جهت تهران (شمال، جنوب، غرب، شرق و مرکز) به شرق تهران مربوط می‌شود و علاوه براین برآوردها نشان می‌دهد که ارزش واحدهای مسکونی در غرب تهران بیش از املاک مسکونی در مرکز شهر است‌. همچنین می توان گفت مرکز متعادل‌تر است، حباب در غرب و شرق ملموس تر است.
بررسی «قیمت‌های پیشنهادی» اعلام شده توسط فروشندگان در بازار مسکن تهران  حاکی از این مساله است که میانگین قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحد مسکونی نوساز در شمال تهران 4 میلیون و 440 هزار تومان، غرب تهران متری 3 میلیون تومان، شرق تهران متری 3 میلیون و 300 هزار تومان، مرکز تهران متری 3 میلیون و 200 هزار تومان و بالاخره در جنوب تهران متری یک میلیون و 474 هزار تومان است‌.
همانطور که مشخص است ستون امروز نبض بازار از هرگوشه تهران، 5 نمونه واحد مسکونی که متراژ و سن بنای آنها شبیه به یکدیگر است را مورد بررسی قرار داده و رقم میانگین را محاسبه کرده است‌.
شواهد در بازار مسکن محله‌های شمال تهران بیانگر این موضوع است که کمترین قیمت پیشنهادی در چند روز گذشته هر متر مربع بیش از 3 میلیون تومان و بالاترین نرخ اعلام شده نزدیک به 6 میلیون تومان بوده است‌. البته یک نکته که همیشه در بازار معاملات مسکن در شمال تهران به نقل از مشاوران املاک مطرح می‌شود این است که قیمت گذاری برای واحدهای شمال تهران سقف مشخصی ندارد؛ چراکه اکثر واحدهای لوکس در این مناطق ساخت‌وساز می‌شوند‌.
3 میلیون تومان، قیمت نوساز در غرب تهران
از طرف دیگر برآورد قیمت‌های اعلام شده در بازار مسکن غرب تهران نشان می‌دهد که اکثر مالکان واحدهای فروش خود را حدودا بر پایه 3 میلیون تومان ارزش گذاری می‌کنند و این مساله تنها به واحدهای نوساز مربوط نمی‌شود؛ چراکه واحدهایی که کمتر از 5 سال از عمر آنها می‌گذرد با چنین نرخ‌هایی به بازار فروش معرفی می‌شوند‌.
واحد نوساز در جنوب تهران متری یک میلیون و 600 هزار تومان
عده‌ای از بنگاهداران مسکن در محله‌های جنوب تهران به «دنیای اقتصاد» اظهار کردند: در حال حاضر حجم چشمگیری از فروشنده ها ارزش هر متر مربع واحدهای نوساز خود را بالاتر از یک میلیون و 500 هزار تومان تعیین می‌کنند‌.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا