حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 332   |  دفعات بازدید : 562   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیگیری مالیات بر خانه‌های خالی

30 مهر, 1396 08:42

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای اجرای قانون دریافت مالیات از خانه‌های خالی خبر داد و گفت: در حال پیگیری برای اجرای این برنامه هستیم؛ اما اجرای آن زمان می‌برد.

عباس آخوندی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که بارها از وجود بیش از ۵/ ۲ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور و ۴۹۰ هزار مسکن خالی از سکنه در تهران صحبت شده اما هنوز اقدام موثری برای دریافت مالیات ازاین واحدها و ایجاد انگیزه در سازندگان برای عرضه آنها به بازار مسکن صورت نگرفته است، گفت: وزارت راه و شهرسازی در حال تعقیب دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه است؛ اما اجرای این برنامه مستلزم فراهم شدن برخی زیرساخت‌ها است که این سیاست را به برنامه‌ای زمانبر تبدیل کرده است. آخوندی ادامه داد: به هر حال این موضوع از وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال پیگیری است و اقدامات آن در حال انجام است تا به محض فراهم شدن امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز عملیاتی شود.  براساس این گزارش،حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی نیز در تازه‌ترین اظهارنظر خود درباره واحدهای مسکونی خالی از سکنه اعلام کرد:حدود ۵/ ۲میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که سهم شهر تهران حدود ۴۹۰ هزار واحد است و این پدیده حاکی از این واقعیت است که قیمت این واحدها بالاتر از توان خرید مردم است.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: خانه‌های خالی از سکنه امسال مشمول مالیات می‌شود تا مردم تشویق شوند خانه‌ها را به بازار فروش و اجاره عرضه کنند. وی تصریح کرد: با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی هم در این باره گفت‌وگوهایی شده است.

 

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا