حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 325   |  دفعات بازدید : 704   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

قیمت واقعی آپارتمان نوساز در مناطق مختلف تهران

23 شهريور, 1396 12:31

با وجود اینکه قیمت پیشنهادی فایل‌های موجود در بازار معامله مسکن بین 10 تا 25 درصد نسبت به قیمت معاملات سال گذشته بیشتر است، اما قیمت آپارتمان‌های فروش رفته اغلب زیر 10 درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، متقاضیان مصرفی که در حال جست‌وجوی فایل مناسب بودجه خود در بازار تابستانی مسکن هستند، تحت تاثیر قیمت‌گذاری غیرواقعی و حبابی مالکان به این تصور نادرست دچار شده‌اند که قیمت مسکن نسبت به سال گذشته بیش از 10 و بعضا تا 25 درصد رشد کرده است. این موضوع بعضا حتی موجب ناامیدی گروهی از متقاضیان که عمدتا از طریق موتورهای جست‌وجوی ملکی به دنبال یافتن آپارتمان مناسب خود هستند، شده و آنها را از خرید منصرف کرده است.

این در حالی است که اغلب واسطه‌های ملکی به مراجعان خود وعده تخفیف روی قیمت پیشنهادی را می‌دهند و بعضا حتی اطمینان می‌دهند که حداقل 5 درصد زیر قیمت پیشنهادی، معامله را تمام می‌کنند. بنابراین تکیه بر قیمت پیشنهادی، خطایی است که برخی متقاضیان خرید در روزهای گذشته مرتکب شده‌اند. بررسی «دنیای اقتصاد» از معاملات صورت گرفته در مرداد ماه نشان می‌دهد رشد قیمت واقعی ملک در اغلب مناطق تهران یک رقمی بوده و قیمت پیشنهادی بسیاری از فایل‌های موجود در بازار با واقعیت معاملات فاصله زیادی دارد.

در جدول زیر آپارتمان‌های نوساز تا سه سال ساخت و کوچک و میان‌متراژ تا حداکثر 70 مترمربعی که مطلوب تقاضای مصرفی و زوجینی است که از تسهیلات بانک عامل بخش مسکن برای خانه‌دار شدن استفاده می‌کنند، گردآوری شده است. بر اساس اطلاعات خام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران که نشان‌دهنده‌ قیمت قطعی معاملات مسکن است، طی یک ماهه مرداد بیش از یک سوم معاملات مربوط به آپارتمان‌های تا 70 مترمربعی بوده که 25 درصد از این میزان، نوساز (0 تا 3 ساله) بوده است.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا