حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 32   |  دفعات بازدید : 3806   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  
سبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

متوسط طبقات ساختمان‌های تهران

10 خرداد, 1391 09:30

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با اشاره به پیش‌بینی بلندمرتبه‌سازی در طرح تفصیلی جدید، گفت: تهران یکی از کوتاه‌ترین پایتخت‌های دنیاست و متوسط طبقات آن 2/2 طبقه است که این آمار در هیچ کلانشهری وجود ندارد و به همین دلیل بلند مرتبه‌سازی در برخی پهنه‌ها در طرح تفصیلی جدید پیش‌بینی شده است.

علیرضا جاوید با اشاره به اهمیت تامین پارکینگ برای ساختمان‌ها در طرح تفصیلی،گفت: آنچه در طرح تفصیلی به عنوان طبقات مجاز شناخته می شود، طبقات فعال و دارای کاربرد است و محدودیتی برای فرورفت ساختمان در زمین به منظور تامین پارکینگ و سایر بخش های خدماتی و تاسیساتی وجود ندارد و هر قدر شرایط خاک اجازه دهد می‌توان از زیر زمین استفاده کنند. وی افزود: در پهنه‌های مختلف اجازه سطح اشغال حتی تا 100 درصد نیز برای تامین پارکینگ در زیرزمین داده شده است که این موضوع نیز از مزایای طرح تفصیلی است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به ضوابط خاص ساخت و ساز در پهنه‌های مختلف، به پیش بینی بلند مرتبه سازی در برخی پهنه‌ها اشاره کرد و گفت: تهران یکی از کوتاه‌ترین پایتخت‌های دنیاست و متوسط طبقات آن 2/2 طبقه است که این آمار در هیچ کلانشهری وجود ندارد و حتی کلان شهرهایی مانند پاریس نیز که تراکم محدود ساخت‌وساز دارند دارای متوسط طبقات 5، 6 و 7 هستند.

جاوید خاطرنشان کرد: از نظر شهرسازی ایجاد خط آسمان کاملا هماهنگ یا ناهماهنگ درست نیست و یکی از مزایای طرح تفصیلی است آن است که خط آسمان مطلوبی ترسیم می‌شود چراکه حداکثر اختلاف طبقات چهار طبقه است و به این شکل یک تناسب هماهنگ میان تعداد طبقات ساخت و ساز از لحاظ بصری ایجاد می‌شود.

 

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا