حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 305   |  دفعات بازدید : 865   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

معضل رکود مسکن تا کی ادامه خواهد داشت؟!!؟

10 خرداد, 1396 09:42

رکود در بازار مسکن از مسائلی بوده که حتی مجلس نیز به آن توجه دارد

در برنامه ای رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران حسام عقبایی از رونق مسکن تا حدودی خبر داد

عقبایی تاکید کرد با توجه به تعطیلات ابتدای سال و بعد از آن انتخابات  و اینکه شروع معاملات در خرداد شروع خواهد شد بیان کرد با وجود فرا رسیدن ماه رمضان که همیشه در این ماه با کاهش معاملات مواجه میویم اما به نسبت پارسال از رشد خوبی در انجام معاملات مسکن مواجه بودیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت رشد البته در امسال با وجود بهتر بودن از پارسال در حد جهش قیمتها نخواهد بود و قیمتها طبق رشد تورم میانگین کشور خواهد بود.

بعد از شنیدن نظر آقای عقبایی به نظر میرسد مسئله مسکن ریشه در مسائل زیادی دارد. سالانه ۶۵۰ هزار خانوار جدید تشکیل می شوند و ۲۵۰ هزار واحدهم در بافتهای فرسوده نیاز به نوسازی دارند .آیا با تسهیلاتی که ارائه می شود می توان نیازهای کشور را تامین کرد ؟

ما از طرفی با رشد قیمت تمام شده مسکن مواجه هستیم و افراد فاقد مسکن با توجه به درآمدشان و وامی که سیستم بانکی با سود و  اقساط بالا مانع از ریسک در خرید مردم میشود، با توجه به اقساط بالا و بیکاری و درآمد مردم آورده و وام شاید ۵۰ درصد قیمت مسکن را تامین نماید .

ظاهرا مسکن تا زمانی که در آمد و بیکاری شرایط مناسبی پیدا نکند بطوریکه هم با وام بتوان قسمت عمده ای از قیت مسکن را تامین نمود و مهمتر اینکه با توجه به درآمد توان دادن اقساط توسط این قشر از مردم تامین نشود رکود در مسکن همچنان وجود خواهد داشت.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا