حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 262   |  دفعات بازدید : 1183   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

«راهنمای سرمایه‌گذاری» با ترجمه دکتر برکچیان منتشر شد

03 آذر, 1395 13:17

«راهنمای سرمایه گذاری» عنوان کتابی است که به تازگی توسط دکتر سید مهدی برکچیان، اقتصاددان و هومن کرمی ترجمه و روانه بازار نشر شده است. این کتاب نوشته «چارلی آلیس» و «برت مالکیل» دو نفر از مشهورترین متخصصان دنیای سرمایه گذاری است.

بر پایه این خبر، در پیشگفتار مترجمان در مورد کتاب می‌خوانیم: «شاید این ضرب‌المثل معروف انگلیسی‌ها را شنیده باشید که «پس‌انداز یک پنی یعنی به‌دست آوردن یک پنی دیگر»، و به قول ایرانی‌ها، «قطره‌قطره جمع گردد وانگهی دریا شود». برای پس‌انداز کردن لازم است یک برنامه‌ریزی خوب و اصولی در طول زندگی داشته باشیم و بتوانیم پس‌اندازهای خود را به شیوه‌ای صحیح سرمایه‌گذاری کنیم تا در مواقع ضروری بتوانیم با خیال آسوده نیاز مالی خویش را برطرف کنیم. چارلی آلیس و برت مالکیل، دو نفر از مشهورترین متخصصان دنیای سرمایه‌گذاری که کتاب‌های معروف و پرمخاطب «بردن بازی باخته» و «گام تصادفی تا سر وال‌استریت» را به بازار کتاب‌های مالی عرضه کرده بودند، اکنون با تالیف کتاب «اصول سرمایه‌گذاری»، راهنمایی عالی برای مدیریت تصمیمات مالی یک شخص یا خانواده (بودجه‌بندی مخارج، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی بازنشستگی) فراهم کرده‌اند.»

دکتربرکچیان فارغ‌التحصیل دکترای اقتصاد از دانشگاه کمبریج است. او هم‌اینک عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف است و در عین حال معاونت پژوهشی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی (معروف به موسسه نیاوران) را نیز بر عهده دارد.

«راهنمای سرمایه گذاری» به همت انتشارات دنیای اقتصاد به زیور چاپ آراسته شده است.

 

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا