حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 238   |  دفعات بازدید : 1271   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

وخارزم خرداد ماه منتشر شد

08 خرداد, 1395 10:31

بیست و هفتمین شماره ماهنامه داخلی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی- «وخارزم» - ویژه خرداد ماه سال 1395- در 36 صفحه منتشر شد.

 در سرمقاله این شماره وخارزم با عنوان «بهار و بالندگی» به قلم دکتر حجت الله صیدی،مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی آمده است: «آن چه در پی بستن نماد سهم خوارزمی در مهرماه سال گذشته رخ داد، در حافظۀ تاریخی گروه خوارزمی و بازار سرمایه و حرفۀ حسابداری و گزارشگری مالی خواهد درخشید. آزمون، اگرچه دشوار بود و راه نیز ناهموار، اما رویکرد حرفه ای تمامی طرف های درگیر در موضوع گزارشگری مالی شرکت توسعۀ برق و انرژی سپهر موجب شد که دستاورد بزرگ و مهمی حاصل شود و هیچ انسان منصفی احساس خسران نکند. سراسر تاریخ کسب وکار سرشار است از چنین تجربه هایی که در عین سختی و طاقت فرسایی، درنهایت موجب بالندگی بنگاه ها می شود و تمامی ذی نفعان را به گونه ای منتفع می سازد. اکنون، سهامداران ارجمند، به عنوان ذینفعان اصلی گروه، به روشنی شاهد افزایش چندین برابری سود قابل تقسیمی هستند که در مجمع عمومی مهرماه سال گذشته، به عنوان حداکثر سود مجاز برای تصمیم ذکر می شد. درحالی که شرکت یکصد ریال از سود حاصل شده در سال منتهی به سی ویکم خرداد 94 را جهت تقسیم پیشنهاد داده بود، نمایندگان محترم سازمان بورس و اوراق بهادار، بیش از ۲۸ یا ۳۲ ریال را مجاز نمی دانستند و تنها بعد از رایزنی با سازمان بورس مجوز حداکثر 50 ریال داده شد، درحالی که باور و اعتقاد مدیران خوارزمی، تحقق سودی به مراتب بیشتر از این رقم بود. باری، مقاومت مستدل و حرفه ای خوارزمی، به نتیجه رسیده و رقم سود قابل تقسیم به بیش از چهار برابر رقم قبلی رسید، هر چند کل سود تحقق یافته مبلغی به مراتب فراتر از رقم قابل تقسیم است که با توجه به ماهیت فعالیت های شرکت های سرمایه گذاری بخشی از آن به عنوان اندوختۀ سرمایه ای تلقی شده و به جای تقسیم، به تدریج به سرمایۀ شرکت اضافه می شود و البته آن چه به عنوان دستاورد این ماه های چالشی می توان ذکر کرد، در مجموع رقمی بیش از شش هزار و پانصد میلیارد ریال را شامل می شود که اثر خود را بر ترازنامه - به صورت یک جا - و صورت سود و زیان گروه - به صورت تدریجی و دوره ای – نمایان ساخته است. همین و فقط همین دستاورد کافی است تا درستی دعوت به صبر و مژدۀ معجزۀ صبر اثبات شود؛ معجزه ای که یافته و اندوختۀ تمامی طرف های نقش آفرین در موضوع را در بر می گیرد.»

 در بخش دیگری از این مسرمقاله آمده است: «اکنون، سازمان بورس و اوراق بهادار، به عنوان نهاد ناظر، شاهد به ثمر رسیدن ظرافت ها و دقایقی است که باید به صورت شفاف در صورت های مالی لحاظ شود و از این روی حقی از سهامداران حقیقی از بین نرود. پافشاری سازمان بورس و پیگیری های شرکت، شفافیت صورت های مالی خوارزمی را دو چندان کرده است. اکنون اعضای صاحب نظر حرفۀ حسابداری می توانند بر خود ببالند که در قضاوتی پیچیده، تمامی جوانب را برای رعایت حقوق شرکت، سهامداران و حرفۀ گزارشگری مالی لحاظ کردند تا انعکاس درست و منصفانه ای از دارایی بزرگ نیروگاه برق منتظر قائم که به دلیل وضعیت و موقعیت خاص دارایی و شیوۀ منحصر به فرد تملک آن و اقدام های تجاری سازی بعدی، موضوعی بحث برانگیز به نظر می رسید، تحقق یابد. مدیران و کارکنان گروه لبخند رضایت بر لب دارند که توانستند در محیطی آرام و حرفه ای استدلال های کارشناسی خود را مطرح و با شواهد گوناگون از آن دفاع کنند و ارزش واقعی این تملک بزرگ و آثار مثبت آن را به نمایش بگذارند. سرانجام ذینفعان اصلی گروه هم که سهامداران هستند، نفس راحتی کشیده اند که ارزش ذاتی و بنیادی سهامشان حفظ شده و منافع بلندمدت پایدار در پای منافع کوتاه مدتی که خالی از عوارض جانبی نیز نیست، قربانی نشده است. اگرچه وضعیت بازار سهام در هفته های اخیر و افت کلی شاخص که به طور عمده ناشی از دو عامل مهم عدم کارآیی بازار و همچنین نارسایی های بخش حقیقی اقتصاد تلقی می شود، مانع از تبلور ارزش واقعی سهم وخارزم شده است.»

«پیوند 25 میلیاردی میان شرق و غرب آسیا»،« بورس همچنان چشم انتظارتحولات تازه»،«سیاست های جدید بانکی و مالیاتی؛ به سود یا به زیان تولید؟» و «دست های پنهان و قیمت های غیر واقعی» عناوین برخی از مطالب بخش «مجله اقتصاد و مدیریت» بیست و هفتمین شماره «وخارزم» است.

«از ارتباطات سازمانی تا سازمان های چابک»،«صخره نوردی وسط پیاده رو» و « دوست هایی که شوت می کنیم!» نیز برخی دیگر از عناوین مطالب بخش «مجله فرهنگ و خانواده» این شماره «وخارزم» است.

نسخه پی.دی .اف بیست و هفتمین شماره وخارزم و همچنین شماره های پیشین این نشریه را می توانید در همین وبسایت- وبسایت رسمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی – ببینید و بخوانید.

با این یادآوری که انعکاس نظرات شخصیت های حقیقی و حقوقی مندرج در این نشریه لزوما" بازتاب دیدگاه رسمی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیست و دیدگاه های رسمی مدیریت این شرکت از طریق همین وبسایت انتشار می یابد.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا