حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 237   |  دفعات بازدید : 1326   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده هلدینگ خوارزمی

01 خرداد, 1395 10:28

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برای سال منتهی به 31 خرداد 1394 چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه سال 1395 با حضور 81/6 درصد سهامداران و به ریاست آقای علی دهقان منشادی برگزار شد. این مجمع به تقسیم 125 ریال سود نقدی برای هر سهم شرکت سرمایه گذاری خوارزمی رای داد و مقرر شد سود سهام متعلق به سهامداران حقیقی خوارزمی، صرف نظر از تعداد سهام در اختیار آنها، از روز دوشنبه 3 خرداد ماه سال جاری پرداخت شود. دکتر حجت اله صیدی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز در این مجمع گزارش مختصری از فعالیت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی طی 7 ماهه گذشته ارایه کرد.

بر پایه این خبر، مجمع عمومی عادی سالیانه خوارزمی برای سال منتهی به 31 خرداد 1394 روز 29 مهر ماه 1394 برگزار شده بود اما در آن تاریخ، به دلیل نظر متفاوت سازمان بورس اوراق بهادار درباره نحوه ثبت حساب های نیروگاه منتظر قائم(ع) موضوع تقسیم سود به زمان دیگری موکول شد.

دکتر صیدی اما در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در گزارشی اجمالی گفت: 7 ماه مهم، سرنوشت ساز، چالشی و تا حدی دشوار برای مدیران و کارکنان، سهامداران، حسابرس و بازرس قانونی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی گذشت. اما امروز به گواهی اعداد و ارقام نسبت به 7 ماه پیش در وضعیت بهتری قرار داریم. در 29 مهرماه 1394 به عبارتی 28 ریال و به عبارتی دیگر 32 ریال مجوز تقسیم سود داشتیم. اما امروز 3 تا 4 برابر آن رقم – در حدود 129 ریال - مجوز تقسیم سود داریم.

وی با بیان این که دارایی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی امروز بیش از 5 هزار میلیارد تومان است، اما این رقم در شهریور سال 1392، بالغ بر1900 میلیارد تومان بود، گفت: باوجود تغییر برخی تاکتیک ها و روشها متناسب با شرایط بازار سرمایه، گروه خوارزمی همچنان بر اساس برنامه راهبردی 7 ساله شرکت، با قوت به تداوم راه خودمتعهداست به طوری که در سال 1399 به اهداف عملیاتی برنامه  راهبردی برسیم.

دکتر صیدی تصریح کرد: تحقق این برنامه، فقط با خرید و فروش سهام جزء در بازار سرمایه صورت نمی گیرد، چرا که شرکت های بزرگ بین المللی با تملک ها و خرید های خاص و اجرای طرح های خاص، بزرگ شده اند. شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز با خرید و تملک نیروگاه منتظر قائم(ع) در این مسیر گام برداشته است.

وی با بیان این که تنها 5 روز پس از تملک نیروگاه منتظر قائم، طرح تجاری سازی این نیروگاه را تعریف کردیم ،افزود: در پی اجرای آن طرح، امروز آن نیروگاه دولتی – که سازمان خصوصی سازی بابت رد دیون به بانک صادرات ایران  واگذار کرده بود و در صدر فهرست فروش این بانک قرار داشت- به نیروگاهی سودآور و دوستدار محیط زیست با راندمان بالا تبدیل شده و آماده ورود به بورس است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با بیان این که ورود و فعالیت گروه خوارزمی در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی به صورت نظام مند کلید خورده است، اضافه کرد:

در سال گذشته خوارزمی رتبه 107 را در میان شرکت های برترکشور کسب کرد و امیدواریم در سال جاری در فهرست 100 شرکت برترایران قرار بگیریم.

وی همچنین گفت: جهت گیری شرکت سرمایه گذاری خوارزمی درسالیان اخیر همواره تقسیم حداقل 50 درصد از سود سالیانه و همچنین پرداخت سودی بیش از نرخ بازده بدون ریسک و به مراتب بیشتر از نرخ تورم بوده و این سیاست ادامه خواهد داشت.

 
گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا