حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 216   |  دفعات بازدید : 1611   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تعیین اعضای جدید هیات مدیره خوارزمی در مجمع سالیانه

12 آبان, 1394 12:43

اعضای جدید هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(سهامی عام) در «مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت برای سال منتهی به 31 خرداد 1394» با اکثریت آرای سهامداران انتخاب شدند. این مجمع چهارشنبه 29 مهر 94 به ریاست مرتضی سامی و با حضور بیش از 85 درصد سهامداران برگزار شد. در مجمع عمومی عادی سالیانه خوازرمی، پس از ارایه گزارش هیات مدیره خوارزمی توسط حجت الله صیدی، مدیرعامل این شرکت، ارایه گزارش حسابرس و بازرس قانونی، و تصویب صورت های مالی اساسی تلفیقی گروه و شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، تقسیم سود نقدی به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی فوق العاده در آینده نزدیک موکول شد. انتخاب مؤسسه حسابرسی دایارهیافت به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و مؤسسه حسابرسی کوشامنش به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس علی‌البدل و انتخاب روزنامه‌ کثیرالانتشار اطلاعات برای درج آگهی‌های شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز از دیگر مصوبات مجمع عادی سالیانه این شرکت بود.

بر اساس این خبر، موسسه همیاری غدیر، شرکت سرمایه گذاری تامین آتیه مسکن(سهامی خاص)، شرکت امید آیندگان سپهر(سهامی خاص)، شرکت آرمان صادرات سپهر(سهامی خاص)، و شرکت کارت ایران(سهامی خاص) با رعایت مفاد قانون تجارت و به استناد به ماده 30 اساسنامه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و بر اساس رای گیری به عمل آمده از اشخاص حقوقی به مدت 2 سال به عنوان اعضای هیات مدیره این شرکت انتخاب شدند.

 

اجراي برنامه راهبردي 7ساله

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی اما در این مجمع گفت: هيأت مديره شرکت سرمايه‌گذاري خوارزمي پس از تجزيه و تحليل شرايط حاکم بر فضاي اقتصادي کشور و ترسيم چشم‌انداز آتي، اقدام به تدوين و تصويب کليات برنامه راهبردي توسعه کسب و کار شرکت در آذر ماه 1392 کرد و چشم‌انداز تازه‌اي را پيش روي سهامداران و ذي‌نفعان شرکت ترسيم نمود. بر اين اساس، چشم‌انداز شرکت سرمايه‌گذاري خوارزمي در افق هفت ساله و تا سال 1399 تبديل شدن به يک شرکت سرمايه‌گذاري پيشتاز، يکي از 50 شرکت برتر کشور و يکي از 5 شرکت برتر هلدينگ و سرمايه‌گذاري ترسيم گرديده است.

صیدی اظهار کرد: شرکت سرمايه‌گذاري خوارزمي که بهره‌مند از سرمايه‌هاي مالي و معنوي سهامداران خرد و نهادي در بازار سرمايه کشور است، شعار اصلي خود را «ثروت‌آفريني پايدار براي نسل‌ها» براي توسعه فعاليت‌ها و افزايش ثروت سهامداران از طريق خلق سود پايدار و با کيفيت، کمک به توسعه اقتصادي کشور و افزايش کارايي بازار سرمايه قرار داده است. به‌همين منظور مطابق برنامه راهبردي مزبور، انتظار مي‌رود در سال 1399 ارزش دارايي‌هاي گروه خوارزمي حداقل يک درصد رقم توليد ناخالص داخلي کشور به نرخ جاري گردد و نرخ بازدهي دارايي‌هاي شرکت داراي بالاترين نرخ در بين شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري ايراني باشد.

وی گفت: سال مالي مورد گزارش دومين سال اجراي برنامه راهبردي هفت‌ساله شرکت بود. با وجود اوضاع حاکم بر اقتصاد کشور ناشي از ادامه اثرات تحريم‌هاي بين‌المللي و رکود حاکم بر صنايع بزرگ کشور، شرکت سرمايه‌گذاري خوارزمي با تلاش تمامي همکاران در بخش‌هاي مختلف سازمان توانست گام‌هاي مؤثري در راستاي نيل به اهداف عملياتي برنامه هفت‌ساله بردارد، به‌نحوي که ارزش دارايي‌هاي گروه در پايان سال مالي مورد گزارش (31 خرداد 1394) به رقم 60 هزار ميليارد ريال رسيده و توانسته است حدود 18 درصد از ارزش دارايي‌هاي هدفگذاري شده طبق برنامه راهبردي شرکت را محقق سازد.

به گفته صیدی، بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، سرمايه‌گذاري در صنايع جذاب پربازده، مبتني بر ارزيابي ريسک هر يک از صنايع هدفگذاري شده، با در نظر گرفتن ريسک‌هاي اقتصادي مترتب بر هر يک از صنايع مزبور و با توجه به سيکل‌هاي اقتصادي کشور، از مهم‌ترين راهبردهاي سرمايه‌گذاري گروه خوارزمي است. از این رو، به‌منظور تحقق شعار ثروت‌آفريني پايدار براي نسل‌ها، طي دو سال ابتدايي اجراي برنامه راهبردي شرکت، استفاده از فرصت‌هاي جذاب سرمايه‌گذاري در بخش انرژي با تمرکز بر صنعت برق مد نظر قرار گرفت تا علي‌رغم کوچک شدن اقتصاد کشور ناشي از آثار رکود تورمي آغاز دهه 1390، از سرعت توسعه سرمايه‌گذاري‌هاي گروه کاسته نشود. همچنين با هدف شکل‌گيري هلدينگ نفت، گاز و پتروشيمي گروه خوارزمي طي دو سال گذشته ضمن تشکيل تيم حرفه‌اي متخصص، مطالعات تحليلي گسترده‌اي در بخش‌هاي مختلف صنايع بالادستي، ميان‌دستي و پايين‌دستي بخش نفت، گاز و پتروشيمي انجام شد و نتايج آن در اختيار هلدينگ مذکور قرار گرفته است. از سويي ديگر، صنعت بانکداري به جهت بهره‌مندي از پتانسيل کسب منافع بلندمدت از شرايط اقتصادي آتي کشور و فرصت‌هاي جذاب بازار سرمايه، به جهت حفظ روند رشد سودآوري شرکت از توسعه قابل قبولي طبق برنامه برخودار بوده است.

وی افزود: سرمايه‌گذاري‌ها در حوزه معادن و صنايع معدني بر اساس استراتژي‌هاي تدوين شده در شرکت توسعه معادن صدر جهان (هلدينگ معدني گروه خوارزمي)، با تمرکز بر سرمايه‌گذاري در فلزات گرانبها و نيز صنايع برنامه معدني ميان‌دستي و فلزات افزودني بخش فولاد باتوجه به پتانسيل بالاي رشد اين بخش در کشور، نويدبخش توسعه سرمايه‌گذاري‌ها در بخش معادن و صنايع معدني بر اساس چشم‌انداز هفت‌ساله گروه خواهد بود.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، بخش بازرگاني يکي از پرپتانسيل‌ترين حوزه‌ها برای سودآوري در شرايط پيش‌روي اقتصادي کشور است. از این رو، انتظار مي‌رود در دوران پساتحريم، ضمن فراهم آمدن امکان توسعه در حوزه‌هاي سرمايه‌گذاري مذکور، از رشد مطلوبي برخوردار باشد. شرکت سرمايه‌گذاري خوارزمي با هدف بهره‌مندي از پتانسيل‌هاي پيش‌روي اقتصادي کشور از منظر فراهم آمدن انتقال دانش‌هاي جديد در حوزه‌هاي کاربردي فناوري اطلاعات به‌ويژه در بخش سخت‌افزاري و نرم‌افزاري صنعت بانکداري کشور، برنامه‌ريزي‌هاي اساسي را از طريق شرکت توسعه فناوري اطلاعات خوارزمي انجام داده است. هرچند بخش املاک و مستغلات طي دو سال گذشته به‌دليل رکود حاکم در بخش ساختمان و مسکن کشور نتوانسته است به رشد مورد انتظار دست يابد، ليکن با توجه به انتظارات شکل‌گرفته از بهبود نسبي رشد اقتصاد کشور در سال‌هاي پيش‌رو، برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي توسعه فعاليت‌ها و تمرکز بر پروژه‌هاي متوسط مقياس ساختماني از طريق شرکت توسعه ساختمان خوارزمي انجام شده است.

عملياتي شدن افزايش سرمايه شرکت

صیدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سال مالي مورد گزارش به‌دليل شرايط خاص اقتصادي کشور در دوره گذار از رکود تورمي و بيم و اميدهاي خروج از تحريم‌هاي بين‌المللي، گروه سرمايه‌گذاري خوارزمي را در موقعيت فرصت‌هاي طلايي پساتحريم و در عين حال احتياط‌هاي لازم قرار مي‌داد. از اين نگاه، علي‌رغم داشتن مجوز افزايش سرمايه تا مبلغ 15,000 ميليارد ريال (طبق مصوبه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 20 اسفندماه 1392)، پس از عملياتي شدن مرحله اول افزايش سرمايه تا مبلغ 10,000ميليارد ريال، افزايش سرمايه تا سقف 12,500 ميليارد ريال در مرحله دوم افزايش سرمايه در دستور کار شرکت قرار گرفت.

وی افزود: بدين ترتيب، اجراي مرحله دوم افزايش سرمايه شرکت از مبلغ 10,000 به 12,500 ميليارد ريال در اواخر سال مالي مورد گزارش شروع شد و با حسن اعتماد و مشارکت فعال سهامداران محترم به‌طور موفقيت‌آميزي در اول شهريور ماه 1394 به ثبت رسيد.

گزيده عملکرد شرکت سرمايهگذاري خوارزمي

به گفته صیدی، شرکت سرمايه‌گذاري خوارزمي در سال مالي منتهي به 31 خرداد ماه 1394 تلاش کرده است تا با ديدگاه مبتني بر برنامه راهبردي هفت‌ساله به بررسي و مديريت فعال پرتفوي سرمايه‌گذاري‌هاي خود بپردازد؛ به‌نحوي‌که علي‌رغم کاهش حدود 6/0 درصدي ارزش بازار شرکت متأثر از شرايط حاکم بر کل بازار سرمايه کشور طي دوره يکساله مذکور، سود حاصل از سرمايه‌گذاري‌ها و نيز سود حاصل از فروش سهام شرکت ضمن پوشش بيش از 105 درصدي بودجه هدفگذاري شده، به‌ترتيب از رشد 67 و 47 درصدي نسبت به دوره مشابه سال قبل برخوردار باشد. ضمن آنکه سود خالص شرکت با رشد 19 درصدي نسبت به سال گذشته، حدود 102 درصد سود بودجه شده را محقق ساخته است.

وی افزود: عمده هزينه‌هاي مالي شرکت (بالغ بر 749 ميليارد ريال) در راستاي اجراي برنامه هفت‌ساله و در جهت توسعه سرمايه‌گذاري‌هاي شرکت در صنايع هدف بوده است. در هر حال برآيند فعاليت‌هاي شرکت، سودي بالغ بر 4,030 ميليارد ريال را عايد سهامداران محترم نموده است.

افزايش ثروت سهامداران خوارزمي

صیدی گفت: سهامداران محترمي که طي دو ساله منتهي به پايان خرداد ماه 1394 با مشارکت کامل در دو افزايش سرمايه اخير شرکت، همراهي خود را با استراتژي‌هاي بلندمدت شرکت نشان داده‌اند، فراتر از عملکرد بازار سهام در افق ميان مدت بهره برده‌اند، به‌نحوي که بازدهي سهامداران مزبور طي دو ساله مذکور بالغ بر 5/67 درصد بوده است؛ و يا به عبارتي، سهامداران مذکور از بازدهي متوسط سالانه حدود 4/29 درصدي برخوردار بوده‌اند. اين وضعيت در حالي شکل گرفته است که بازدهي شاخص کل بازار سهام طي دو ساله فوق‌الذکر در حدود 4/32 درصد بوده و به عبارتي بازار سهام از بازدهي سالانه 1/15 درصدي برخوردار بوده است.

برنامه هاي آتي خوارزمی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از «انجام اقدامات لازم به منظور بهره‌مندي مطلوب گروه خوارزمي از فرصت‌هاي پيش‌روي اقتصاد ايران در دوران پساتحريم»،«ارتقاي اهداف سرمايه‌گذاري گروه خوارزمي بر اساس شرايط جديد اقتصاد ايران در دوران پساتحريم»،«اجراي استراتژي‌هاي تدوين شده جهت سرمايه‌گذاري داخلي و بين‌المللي شرکت‌هاي گروه خوارزمي متناسب با شرايط منطقه‌اي و جهاني اقتصاد ايران در دوران پساتحريم از طريق فعال نمودن کميته بين‌الملل»،«پيش‌برد اهداف عملياتي شرکت توسعه معادن صدر جهان با هدف اجراي برنامه‌ريزي‌هاي هلدينگ معدني گروه»،«توسعه فعاليت هاي هلدينگ نفت، گاز و پتروشيمي گروه خوارزمي» و «بررسي و برنامه‌ريزي براي ورود به حوزه‌هاي جذاب سرمايه‌گذاري در صنايع کمتر توسعه يافته در ايران بر مبناي مقايسه و الگو برداري از کشورهاي مشابه و يا اقتصادهاي در حال توسعه و داراي بازار نوظهور دنيا» به عنوان برخی از برنامه های شرکت سرمایه گذاری خوارزمی یاد کرد.

«آماده‌سازي شرکت‌هاي منتخب گروه براي پذيرش و ورود سهام آن‌ها به بورس اوراق بهادار تهران و يا فرابورس ايران»،«ايجاد سيستم‌هاي مديريت کيفيت در سازمان اعم از سيستم مديريت دانش، اطلاعات مديريت، ارزيابي عملکرد کارکنان، مميزي نظام‌مند فرايندها در شرکت‌هاي گروه و غيره در جهت ارتقائ بهروري در سازمان»،«طراحي و ايجاد سامانه ارزيابي عملکرد با استفاده از بکارگيري روش‌هاي ارزيابي متوان (BSC) و هوش تجاري (BI) توسعه فرايند مديريت آموزش و توسعه کارکنان شرکت»،«برنامه‌ريزي براي تعامل نزديک‌تر با سهامداران و تسهيل بيشتر مکانيزم‌هاي ارتباطي»،«ارتقای ساختار سرمايه شرکت در راستاي برنامه راهبردي گروه» و«پياده‌سازي برنامه‌هاي افزايش بهره‌وري در شرکتهاي گروه و ارتقائ سبد سرمايه‌گذاري در شرکت اصلي» نیز از جمله سایر برنامه های آتی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی به شمار
 می رود.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا