حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 199   |  دفعات بازدید : 1947   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

بازتاب مصاحبه دکتر صیدی با مجله «یورومانی» در روزنامه تعادل

14 آذر, 1393 12:32
روزنامه اقتصادی «تعادل» یکشنبه 18 آبان، گزارش مجله معتبر«یورمانی» از اقتصاد ایران را در صفحه اول خود منعکس کرده است. در این گزارش، چند نفر از مدیران شرکت های بورسی و بانکی از جمله دکتر حجت الله صیدی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی درباره ظرفیت های اقتصاد ایران اظهار نظر کرده اند.
در بخشی از گزارش «یورمانی» آمده است: از دید حجت اله صیدی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری) «ایران مزیت های رقابتی بسیاری دارد. پیش از هر چیز، به لحاظ جمعیتی، از برتری های بسیاری، نه تنها از جهت تعداد بلکه به جهت جوان بودن جمعیت نیز برخوردار است. در کنار این امر، موقعیت ژئوپلیتیکی ایران نیز اهمیت بالایی دارد که در جایی میان اروپا، خلیج فارس و بازارهای رو به توسعه آسیای میانه قرار گرفته است. به علاوه سطح تحصیلات ایرانیان هم با دیگر کشورهای منطقه به نحو چشمگیری متفاوت است.» 
چنین مزیت هایی برای ایرانیان بسیار غرور آفرین است. از دید آنها مهندسان فارغ التحصیلِ دانشگاه شریف با بهترین متخصصان ام‌آی‌تی برابری می کنند و «نه تنها در حوزه نفت و گاز، بلکه در سایر منابع معدنی نیز امکانات بسیاری وجود دارد.» 
صیدی به فهرست بلندبالایی از این منابع مانند مس، طلا، نیکل، روی، کبالت، فسفات، گچ و سنگ آهک اشاره می کند (وی اشاره ای به منابع اورانیوم نمی کند که خود داستان دیگری است) و معتقد است «اگر درها به روی این جمعیت جوان باز شوند، کارهای بسیاری می توان انجام داد.»
گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا