حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 197   |  دفعات بازدید : 2296   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

تندیس "سازه برترفاخر" برای توسعه ساختمان خوارزمی

02 بهمن, 1393 12:11
• مجتمع چندمنظوره کودکان هما(هماکیدز)، «سازه برتر فاخر» شناخته شد.
پروژه ساختمانی « مجتمع چند منظوره کودکان هما» که شرکت توسعه ساختمان خوارزمی در دست احداث دارد، در اولین همایش ملی مهندسی سازه ایران به دلیل دارا بودن ویژگی های خاص معماری با دریافت تندیس و تقدیرنامه به کسب عنوان« سازه برتر فاخر» کشور نایل آمد.
بر پایه این خبر، اولین همایش ملی مهندسی سازه ایران به همت «انجمن مهندسی سازه ایران» با هدف توسعه و تبادل نظر علمی و ارائه آخرین یافته هاي علمی و پژوهشی دانش مهندسی سازه در روزهای 21 و22 دی ماه 93 درهتل المپیک تهران برگزار شد. در روز نخست این همایش که با حضور مقامات ارشد وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران، اعضای ارشدسازمان نظام مهندسی ، مقررات ملی ساختمان و انجمن مهندسی سازه ایران همراه بود، از 10 پروژه عمرانی در مقیاس ملی از جمله از پروژه تونل نیایش تهران تقدیر شد. از میان این 10 پروژه عمرانی، 9 پروژه موفق به دریافت عنوان پروژه «منتخب سازه برتر» شدند، ودراین میان پروژه مجتمع چند منظوره کودکانه هما(هماکیدز)،عنوان"پروژه منتخب سازه برتر فاخر» را از آن خود کرد.
دراین مراسم مهندس حیدری مدیرعامل شرکت توسعه ساختمان خوارزمی، لوح تقدیر و تندیس این همایش را دریافت کرد و فیلمی 3 دقیقه ای از پروژه هما کیدز و سایر پروژه های متعلق به شرکت توسعه ساختمان خوارزمی برای حضار در تالار برگزاری مراسم پخش شد.
بر اساس این خبر، مجتمع چند منظوره کودکان هما (Homa Kids Complex) با هدف ایجاد مجموعه ای تخصصی برای کودکان توسط شرکت توسعه ساختمان خوارزمی – یکی از شرکت های وابسته به گروه سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام)- طراحی ووارد فازاجرایی شده است.این پروژه در حوزه های تجاری، اداری و فرهنگی  با هدف ایجاد فضایی مطابق با استانداردهای بین المللی و اختصاصی برای کودکان برنامه ریزی و طراحی شده و در حال ساخت است. پروژه هماکیدز در منطقه 2 شهرداری تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، شهرک هما، خیابان آذری، جنب دانشگاه آزاد اسلامی واقع شده است.
دسترسی های اصلی شرق به غرب این پروژه بزرگراه های همت و حکیم، و دسترسی های اصلی شمال به جنوب آن از بزرگراه های یادگار امام و اشرفی اصفهانی است. این پروژه دارای 21 طبقه ( 6 طبقه زیرزمین، 15 طبقه روی زمین) و مساحت  87960 مترمربع دارای فضاهای تجاری، اداری، رستوران، فرهنگی-ورزشی، مرکز بازی کودکان، ۵ سالن سینما و یک سالن همایش 1000 نفره و 1000 پارکینگ است. پروژه کودکان هما دارای سازه بتنی است، و در حال حاضر در مرحله اجرای فونداسیون بلوک جنوبی آن قرار دارد.
افزون بر این، بام سبز مجموعه که متصل کننده ی سه عرصه ی تجاری، رفاهی و فرهنگی به عرصه ی اداری است، می تواند به عنوان فضایی مطلوب در اختیار مردم و کودکان شهر قرار گیرد؛ به گونه ای که کمبود فضای سبز مناسب در بستر پروژه را جبران کند و امکان ایجاد فضایی برای تفریح و بازی کودکان را فراهم سازد. 

یکی از ویژگی های این پروژه تمرکز ویژه تیم مدیریت طرح در انتخاب سیستم سازه و ساخت آن بوده است. از نکات مثبت این پروژه می توان به جلسات هماهنگی مکرر بین تیم طراحی سازه، معماری و تأسیسات مکانیکی و الکتریکی پروژه اشاره کرد که منجر به همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر این چهار تیم در ارائه یک طرح منسجم در 4 حوزه مربوطه شده است که با ادامه این روند و برگزاری جلسات هماهنگ بین عوامل درگیر در ادامه مسیر چرخه عمر این پروژه ، امید است تا مجتمع چند منظوره هما ضمن ایجاد فضایی برای ارائه خدمات تجاری، تفریحی، فرهنگی و اداری به عنوان یک اثر معماری- سازه ای برجسته در  کمک به افزایش زیبایی بصری شهر تهران گامی بردارد.

 

 

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا