حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 180   |  دفعات بازدید : 2332   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام نوروزی دکتر حجت اله صیدی (مدیرعامل ) به سهامداران و کارکنان خوارزمی

24 فروردين, 1393 23:51
به نام خدا

وخارزم؛ نماد « ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها »
 
 
هر نفس نو می شود دنیـــا و ما بی خـبر از نو شـدن اندر بقــــا
آن که غافل بود از کشت و بهار او چه داند قیمت  این   روزگار

 
 
نو شدن زمین و زمان در بهاران  هر سال را رازی است که یزدان پاک برای ما خاکیان تدارک دیده است تا غافل نمانیم از قیمت روزگاری که بی درنگ می گذرد. بایسته آن است که درنگ کنیم در راز خلقت و نوشدن پی در پی آن ، تا دریابیم که آفریننده ی هستی ، نو شدن را دوست تر دارد و برآمدن دوباره را وعده داده است. چه برآمدن آفتاب از پس سیاهی شب باشد و چه برآمدن بهار از سردی جانسوز زمستان.
 
هم از این روست که در آستانه ی نوشدن زمین و زمان ، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی نیز عزم آن کرده است تا سخنی تازه بگوید تا دو جهان تازه شود. اکنون شانزده سال تمام از آفرینش این شرکت می گذرد و شـانزده سالگی می تواند اوج بلوغ به شـمار آید. مدیران ، کارشناسان و کارکنانی که با پشتگرمی سهامداران ، بی دریغ سنگ روی سنگ گذاشتند تا بنایی استوار پی افکنند ، اکنون در پی آنند که تدبیری فراهم آورند که این بنا سالهای سال پایدار و استوار ، از باد و باران نیابد گزند. چاره آن است که زندگی نو و تازه ای برای خوارزمی اندیشیده شود تا در بلوغ خویش اوج گیرد و این تجربه ی فراوان آزموده ای است که هرگاه شرکت ها در سراسر جهان ، به آنچه داشته اند بسنده کرده و در روزمرگی خود فرو رفته اند ، فروتر رفته اند و در نهایت یا بسته شده اند و یا به دست رقیبان بزرگتر و توانمندتر بلعیده شده اند.
 
این دغدغه ی مبارک ، گروه مدیران و کارشناسان خوارزمی را از ابتدای پاییز گذشته برآن داشت که به بازنگری در برنامه های راهبردی گروه روی آورند. چه آن که هم فضای کسب و کار در اثر رویش امید و تدبیر در پی نوشدن بود و هم خوارزمی در پی بالندگی در بازار اوراق بهادار و فراتر رفتن از بیست هزار میلیارد ریال دارایی ،  نیازمند تدبیری نو ، تا راه را استوارتر از آنچه آمده است دوام بخشد. بدین گونه بود که در روزهای آغازین آذرماه گذشته کلیات برنامه ی راهبردی نهایی شد و چشم انداز رسیدن به جایگاه یکی از پنج شرکت برتر هلدینگ و سرمایه گذاری ایران در آستانه ی سال یکهزار و چهارصد خورشیدی و دارای بالاترین نرخ بازده سرمایه گذاری، پیش روی کارکنان گروه خوارزمی قرار گرفت. چرا که مأموریت بزرگ شرکت چیزی جز افزایش ثروت سهانداران آن ، از طریق خلق سودی پایدار و با کیفیت نبود، به گونه ای که از طریق دستیابی به سود نقدی مناسب و مستمر ، شرکت بتواند هم نیازهای نقدینگی سهامداران را همه ساله برآورده کند و هم نیازهای نقدینگی توسعه ی متوازن و پایدارش را. و از آنجا که این مأموریت خطیر نباید هیچ گاه از دیدگان اعضای گروه به دور بماند ، شعار گروه بر آن قرارگرفت که وظیفه ی ما جز این نیست : ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها.
 
ساده انگاشتن است اگر پنداشته شود که با دست روی دست گذاشتن و چنانکه افتد و دانی ، اداره ی امور کردن ، چشم انداز بلندپروازانه ی پیش گفته تحقق می یابد. باور همکاران خوارزمی این است که دستیابی به هدفهای تعیین شده در گرو تدوین برنامه های عملیاتی و اجرای بی کم و کاست آن هاست و البته باور قوی تر آن است که طی این مرحله پس از توکل به فضل بی کران الهی ، نیازمند همراهی تمام ذی نفعان راهبردی گروه است که سهامداران خوارزمی در رده ی نخست آن قرار دارند ، اگر چه نقش مدیران و کارکنان گروه نیز کم تر نیست و به واسطه ی وظیفه ای که بر عهده ی تک تک آنان است باید بیش از پیش کمر همت بربندند و جز برای تحقق چشـم انداز به چـیز دیگری نیاندیشند. گروه دیگر از صاحبان حق در این راسـتا ، اعضای خانواده ی بزرگ گروه خوارزمی است که جز با همراهی و پشتیبانی آنان ، موفقیت خیال باطل بستن است.
 
در آستانه ی نو شدن سال و فرا رسیدن بهار جان ها ، سرمایه ی گروه به ده هزار میلیارد ریال افزایش یافته و گاه ، گاه نوشدن قدم ها برای اوج گیری بزرگ این سرمایه ی ارزشمند است تا خوارزمی ، به سهم خود و در پی ثروت آفرینی ، در توسعه ی پایدار ایران اسلامی از یک سو و خلق جهان بدون فقر از سوی دیگر، گام های اثرگذاری بردارد. باور راستین سیاست گذاران و مجریان گروه خوارزمی بر آن است که باید با عزم جزم و به دور از هرگونه تردید و هراس ، با اتکال به خداوند جان آفرین ، قدم در راه بی برگشت رشد و تعالی گذاشت تا بلکه اندکی از دینی که جامعه بر گردن هر کنشگری در اقتصاد می گذارد را ادا کنند. اولین گام در این راه سپردن بی دریغ تن به باد بهار است که خود بهاری بزرگتر را نوید می دهد ، بهاری که  فصل تازه شدن جان ها و جهان است که مولای روم فرمود:
 
 
 گفت  پیغمبر به اصـحاب کبار                   تن  مپوشـانید  از باد بهــار
 کانچه با برگ درختان می کند          با تن و جان شما آن می کند
 
گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا