حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 157   |  دفعات بازدید : 1920   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

مصالحه بزرگ در مسکن‌مهر

03 اسفند, 1392 01:00

اختلافات چندین ماهه بین دولت و تعدادی از پیمانکاران مسکن‌مهر که جزو بزرگ‌مقیاس‌های این طرح محسوب می‌شوند و هر کدام‌شان مسوولیت ساخت حداقل 10هزار واحد مسکونی برای پیش‌خریداران تهرانی را برعهده دارند، دوشنبه گذشته به پایان رسید و با تفاهم‌نامه مشترکی که بین شهر جدید پرند و سه پیمانکار امضا شد، طرفین متعهد شدند در فاصله اردیبهشت تا آذر سال آینده 33هزار واحد مسکونی‌مهر را در پرند تکمیل کرده و به متقاضیان مانده در نوبت واگذاری تحویل دهند.
به گزارش بنانیوز ؛ این سه پیمانکار دست‌کم در یک‌سال اخیر به‌دلیل آنچه افزایش هزینه‌های ساخت‌وساز و عدم کفایت قیمت مقطوع مسکن‌مهر عنوان می‌کردند، خواستار ترتیب اثر دولت به مشکلات‌شان شده بودند، طوری که برخی کارگاه‌های ساختمانی در پرند به حالت نیمه‌تعطیل درآمده بودند و تاخیرهایی در تحویل واحدها به پیش‌خریداران ایجاد شده بود.
اما با توافق نهایی در این هفته بین شرکت عمران شهر جدید پرند و پیمانکاران، مقرر شده هفت هزار واحد مسکونی در اردیبهشت سال آینده، 10 هزار واحد در آبان و 16 هزار واحد نیز در آذرماه93 تکمیل و تحویل متقاضیان شود.
این سه پیمانکار در حال حاضر نیمی از واحدهای در دست احداث مسکن‌مهر در پرند را در اختیار دارند. مدیرعامل شهر جدید پرند روز گذشته اعلام کرد: توافق برای تحویل سایر واحدها با سایر پیمانکاران مسکن‌مهر انجام شده است. باران‌هاشم‌زهی افزود: در 2 ماه اخیر، شرکت عمران پرند با عمده پیمانکارانی که هر کدام بین 500 تا حداکثر 2 هزار واحد مسکونی‌‌مهر در دست ساخت دارند، توافق قطعی بابت زمان تحویل انجام داد و روز دوشنبه گذشته پرونده تعیین زمان تحویل کل مسکن‌مهر پرند با سه پیمانکار بزرگ بسته شد.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا