حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 133   |  دفعات بازدید : 2049   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

لیست ارزان شده قیمت مسکن در تهران

19 آذر, 1392 22:31

عده‌ای از مسوولان و کارشناسان مسکن آینده بازار مسکن را با «کاهش قیمت» پیش‌بینی می‌کنند، اما از سوی دیگر برخی از آنها «ثبات قیمت» را برای ماه‌های آتی در بازار مسکن عنوان
می‌کنند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) موافقت‌های اخیر در مذاکرات ژنو بر رکودی که در بازار مسکن حاکم است، تاثیرگذار خواهد بود و به همین دلیل بازار مسکن به سمت رونق پیش خواهد رفت.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور با اشاره به این مطلب در ادامه، اظهار امیدواری کرده است که سال آینده بازار مسکن از رکود بلند مدتی که به آن دچار شده است، خارج خواهد شد و معاملات مسکن با رونق مواجه خواهد شد.

وی همچنین از ثبات قیمت در بازار مسکن تا پایان سال‌جاری خبر داد.

از سوی دیگر برخی از کارشناسان مسکن معتقدند که مذاکرات ژنو بر بازار مسکن تاثیر بسزایی نخواهد داشت و در حال حاضر تنها طرح‌های عمرانی می‌تواند وضعیت حاکم بر معاملات را تغییر دهد و از سویی موجب کاهش یا افزایش قیمت در بازار مسکن شود.

علاوه براین تعدادی از صاحب نظران در بازار مسکن بر این مساله تاکید دارند که به دلیل تغییرات نرخ ارز تا به امروز و اگر این نوسانات ادامه دار هم شود، ممکن است در قیمت مصالح ساختمانی تاثیرگذار باشد و با این تفاسیر با کاهش نرخ ارز و کاهش قیمت مصالح ساختمانی، قیمت تمام شده یک واحد مسکونی نیز کاهش می‌یابد.

اما این دسته از کارشناسان بر این امر مصر هستند که متقاضیان نباید انتظار داشته باشند که این روند کاهشی به‌زودی در بازار مسکن نمایان شود، بلکه با گذشت زمان این رویداد به وضوح  روی خواهد داد.

از طرف دیگر کمتر از 4 ماه به پایان سال باقی مانده است، به همین خاطر آن دسته از فروشنده‌هایی که تا به امروز موفق به فروش واحد خود نشده‌اند، امیدوارتر از قبل به بازار مسکن چشم دوخته‌اند، چراکه فروشنده‌ها با توجه به گوشزدهای مشاوران املاک به این امر پی برده‌اند که در یکی دو ماه پایان سال، عده‌ای برای خرید به بازار مراجعه می‌کنند، اما بر اساس بررسی‌ها، متقاضیانی که قصد خرید دارند بهتر است اکنون به بازار خرید مراجعه کنند تا مبادا به نوسانات قیمتی در آخر سال برخورد کنند.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا