حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 104   |  دفعات بازدید : 3127   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

لایحه نمای شهر تهران نهایی شد

28 مرداد, 1392 19:00

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به تهیه اولین دفترچه انضباط نما، از نهایی شدن لایحه نمای پایتخت خبر داد و گفت: ضوابط نما در قالب یک لایحه تهیه شده و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد.
 

به گزارش نوساز به نقل از خبرگزاری فارس، کریمیان اقبال با بیان این مطلب گفت : در این راستا اولین دفترچه "انضباط نما"، در کمیته ای متشکل از اساتید شهرسازی ومعماری و مسئولان مربوطه تهیه شد.

وی افزود : در این زمینه موضوع متناسب سازی و ساماندهی نماهای شهری در راستای تدقیق خواسته های طرح تفصیلی جدید نیزتهیه و به زودی پس از تصویب نهایی توسط کمیسیون ماده پنج، به مناطق 22 گانه ارائه خواهد شد.

کریمیان اقبال با اشاره به اینکه در این راستا با شورای اسلامی شهر تهران نیز وجود دارد ، خاطر نشان کرد : این تعاملات تاکنون نتایج مطلوبی را به دنبال داشته است.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران در ادامه با بیان این که برای تهیه لایحه نما از روش هیا علمی استفاده شده است ، اظهار کرد : به طور حتم نمی توان سیمای شهر را در مقطعی کوتاه؛ ساماندهی کرد ، نظم بخشیدن به نما و سیمای نیازمند زمان است و به تدریج اجرایی می شود .

وی تصریح کرد : ضوابط نما در قالب یک لایحه، تهیه شده و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد .

کریمیان اقبال خاطر نشان کرد : امید است با انجام اقدامات لازم در جهت نماسازی ساختمانها، سیمای شهری تهران درآینده نزدیک مطلوب و نماها مناسب و هماهنگ شود و شهر تاریخی تهران، دستخوش مسابقه ای برای رقابت انواع نماهایی که هیچ تناسبی با اقلیم و سبک معماری تهران ندارند، نباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا