حداقل
جستجو
حداقل
RSS

حداکثر
آرشیو
کد خبر: 10   |  دفعات بازدید : 3461   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

بازار مسکن بسیار آرام خواهد بود

06 ارديبهشت, 1391 15:32

به گزارش شبکه اطلاع رسانی صنوف و مسکن ایران (صما)، ابوالفضل صومعلو درحاشیه معارفه مدیر کل راه و شهرسازی لرستان افزود: پیش بینی می‌شود امسال حدود یک میلیون و۵۰۰ هزار واحد در کشور به بهره برداری برسد. وی با اشاره به افزایش میزان سود سپرده‌ها در سیستم بانکی گفت: این کار نیز موجب سوق یافتن بحث اجاره به سمت رهن و در نتیجه کاهش فشار به مستاجران شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت برای کنترل اجاره بها سیاست سه گانه تولید مسکن، سیاست پولی و سیاست تشویقی و تنبیهی را در دستور کار دارد، اظهارداشت: دولت به دنبال این است که کارهایی صورت گیرد تا مستأجران خیلی زیرفشار قرار نگیرند، یعنی یک سیاست پولی اجرا کند که مستأجران از زیر فشار خارج شوند.

صومعلو با بیان اینکه طرح مسکن مهر از سال ۸۴ در دولت نهم، احداث و بازسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و بالای ۲۵ هزار نفر در راستای کاهش قیمت و برای تامین مسکن افراد کم درآمد جامعه طراحی و اجرا شد، گفت: ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده، رونق ساخت مسکن خود مالکان و اخذ مالیات از خانه‌های خالی از دیگر برنامه‌های دولت در راستای افزایش عرضه مسکن بوده است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: تولید مسکن امسال تسریع خواهد یافت. وی همچنین افزود: درصورتی که کار احداث و بازسازی ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی امسال به پایان برسد، نگرانی درمورد مقاوم سازری بافت‌های روستایی در مقابل زلزله‌های احتمالی رفع خواهد شد.

گروه : حوزه ساختمان و مسکن  |  
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

طراحی پورتال : فناوری اطلاعات آریانا